Detail podujatia

PHJ - AMC TRIO PLUS & ANDY MIDDLETON (USA)

Dátum

streda 10.04.2024
19:00

Miesto

Park kultúry a oddychu
Prešov
Hudba Jazz Koncert Pre ženy Pre mužov

About

AMC Trio je slovenské klavírne trio zložené z troch hudobníkov medzinárodného formátu s dobrými kontaktmi na svetovej jazzovej scéne. Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael Patches Stewart a mnohí ďalší si radi podávajú ruky s členmi AMC Tria, či už ako hostia na ich koncertoch, alebo spoluhráči v štúdiu. Toto zoskupenie, ktoré si budovalo svoj hudobný základ v mainstreamovom jazze, je na scéne už neuveriteľných tridsať rokov. 

Andy Middleton je dlhodobo kritikmi považovaný za jedného z najlepších svetových jazzových saxofonistov. Aj keď je technicky majstrovský hráč, Middletonove sóla sú skôr známe pre ich inšpirujúcu fantáziu, rytmický drive, lyrickosť a dobrodružnú energiu.  Jeho kompozície sú harmonicky moderné a lyrické s čistým zmyslom pre tradíciu. Middletonov jedinečný výraz ako hráča aj skladateľa/aranžéra priviedol jazzové ikony ako Dave Hollanda, Kenny Wheelera a Ralph Townera k nahrávaniu a účinkovaniu s ním.

 

Účinkujú: 

Peter Adamkovič – klavír

Martin Marinčák – kontrabas

Stanislav Cvanciger – bicie

Andy Middleton (USA) – saxofón

Samuela Marinčák – gitara

 

  •  V prípade potreby vyhradiť miesto pre imobilného diváka nás prosím kontaktujte predom na 0948 901 228.
  • Zmena programu vyhradená.
    Z podujatia budú vyhotovované foto a audiovizuálne záznamy
  • Pri kúpe vstupeniek, prosíme, nevynechávajte jedno voľné miesto. Vyberajte miesta vedľa seba alebo s medzerou dvoch miest.    
    Ďakujeme za pochopenie