Detail podujatia

PHJ - ŠANSÓNOVÝ VEČER EVY PAVLÍKOVEJ & BAND

Dátum

streda 17.04.2024
19:00

Miesto

Park kultúry a oddychu
Prešov
Hudba Koncert Pre ženy Pre mužov

About

Slovenská herečka a speváčka Eva Pavlíková sa nám na šansónovom koncerte predstaví za sprievodu svojej kapely na ktorom zaznejú známe šansóny od domácich a svetových autorov a takisto muzikálové melódie. Umeniu spievaného šansónu 
s jeho dôrazom na obsahovú zložku si Eva Pavlíková berie za svoje a napĺňa tak odkaz režiséra Jozefa Bednárika udržiavať tento hudobný žáner živý  a šíriť ho ďalej medzi ľudí. 

Texty do slovenskej podoby prebásnili poprední slovenskí textári ako Ján Štrasser, Nora Beňačková, Oľga Záblacká. To vnáša do ich významu ďalší, nový obsahovo-výrazový prvok. Hudobno-dramatické umenie tohto žánru Eva Pavlíková umelecky obohacuje o hereckú výpoveď a skúsenosť ženy, umelca, s neopakovateľným autentickým prevedením. Piesne ako Čerešne, Žiť za to stálo, List mame, Utešovanka, Bol si milý a iné si tak nájdu svojho poslucháča a naplnia naše srdcia nehou, pokorou a láskou.

 

Účinkujú:  

Eva Pavlíková – spev

Zdenko Huszárik – klavír

Viliam Majer – akordeón

Jakub Valiček – bicie

Tamas Belicza – basgitara

 

  •  V prípade potreby vyhradiť miesto pre imobilného diváka nás prosím kontaktujte predom na 0948 901 228.
  • Zmena programu vyhradená.
    Z podujatia budú vyhotovované foto a audiovizuálne záznamy
  • Pri kúpe vstupeniek, prosíme, nevynechávajte jedno voľné miesto. Vyberajte miesta vedľa seba alebo s medzerou dvoch miest.    
    Ďakujeme za pochopenie