Detail podujatia

My deti zo stanice ZOO

Dátum

utorok 23.04.2024
16:00

Miesto

Kino Scala Prešov
Prešov
Divadlo Pre ženy Pre mužov

About

PODUJATIE ZRUŠENÉ

 

V mene organizátora si vám dovoľujeme oznámiť, že inscenácia My deti zo stanice ZOO sa nebude môcť v plánovanom termíne 16.04.2024 uskutočniť kvôli zdravotným dôvodom. Úprimne sa ospravedlňujeme za vzniknutú situáciu a komplikácie, ktoré sme vám týmto spôsobili.

Zakúpené vstupenky môžete vrátiť na tom predajnom mieste, kde ste si ich zakúpili najneskôr do 23.04.2024.

 

Príbeh, ktorý šokoval svet! V 70. rokoch prepukla vo vtedajšom Západnom Berlíne narkomanská epidémia, ktorá zmietla tínedžerov, aj deti. Jednou z nich bola Christiane F.. Tá svoj príbeh plný drog, prostitúcie a osamelosti otvorene a bez príkras opísala verejnosti. Zažite neprikrášlenú divadelnú adaptáciu kultovej knihy o existenčných problémoch dospievajúcej mládeže, ktoré rezonujú aj dnes.

 

“Chvíľu som si predstavovala, ako by to bolo krásne, keby na mňa matka ešte čakala. Kúpila som si fet, šľahla si a šla späť na stanicu. Potrebovala som peniaze pre prípad, že by som nezohnala žiadneho zákazníka na noc a musela ísť do penziónu.” Z nudy na diskotéku, z párty do hustej partie a odtiaľ jednosmerným lístkom na stanicu, kde sa život odvíja okolo toho, či máš alebo nemáš? Kultový príbeh Christiane F. a jej kamarátov zo západného Berlína zmietaných v narkomanskej epidémii je fackou spoločnosti, ktorú nezaškodí raz za čas uštedriť. Inscenácia mladého autorského tímu predostiera známy príbeh z pohľadu hlavnej hrdinky, s ktorou sa divák stretáva ako na začiatku jej závislosti, tak aj na jej pomyselnom konci. Prežíva s ňou zaľúbenie, sklamanie, nádej, rezignáciu, odpor aj nenávisť. Smršť emócii v ich surovej forme, ktoré sa nalepia na človeka a sprevádzajú ho až domov.

 

Adaptácie sa chopili mladí divadelní umelci a kultúrna platforma OZ Artefakt, ktorí napriek ťaživému charakteru príbehu do neho vniesli aj dávku humoru a mladícku energiu.

 

Réžia: Dávid Vyhnánek
Text: Martin Krč
Dramaturgia: Martin Krč
Účinkujú: Kristián Baran, Bence Hégli, Viktoria Šuplatová, Veronika Horváthová, Katarína Novotková
Scéna a kostýmy: Jana Němečková
Svetelný dizajn: Jindřich Hudeček
Produkcia: o.z. Artefakt

 

Predstavenie nie je vhodné pre divákov do 15 rokov.

 

Vstupné: 13,-€