Detail podujatia

PREŠOV KINEMATOGRAF

Dátum

streda 31.07.2024
21:00

Miesto

Záhrada umenia
Prešov

Program

Kino Film

About

Prešov kinematograf prináša aj v roku 2024 filmy pod holé nebo do Záhrady umenia. 

 

Príďte si vychutnať neopakovateľnú atmosféru premietania skvelých titulov.

 

31.7.2024 (streda) 21:00

KAVEJ

Film Kavej s humorom rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine. Dve kamarátky Veronika ( Jana Kovalčiková ) a Klára ( Anna Jakab Rakovská ) počas svojho pobytu doma zažijú rodinné a priateľské stretnutia plné situácií, ktoré ich životy otočia naruby. Počas troch svadieb a jedného pohrebu sa toho dokáže udiať naozaj veľa. Podarí sa im nájsť popri všetkých zážitkoch lásku, šťastie, a svoje miesto pre život?

 

1.8.2024 (štvrtok) 21:00

MATKA NA ÚTEKU

Aj tá najlepšia matka niekedy potrebuje pauzu! Hlavná hrdinka Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželstvo a dobrú prácu. Je pracovitá a zodpovedná. Sylvie všetko zvládne. Preto sa na ňu ostatní spoliehajú. Ale… Zrazu cíti, že sa jej život rúca pod rukami a ona už to ďalej nevydrží. Má chuť od všetkého utiecť, zobrať si oddychový čas, aby popremýšľala o tom, ako dať veci opäť do poriadku. Ale predovšetkým musí dať do poriadku sama seba. Kam by sa však mohla ukryť? Kde nájde kamarátku, ktorá jej uvarí medovkový čaj, vypočuje ju a nebude sa jej na nič pýtať? Je to šťastná náhoda alebo osud, že Sylvie stretne práve v tejto chvíli Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na prvý pohľad silná žena, ktorú nič nevyvedie z miery. Ale aj ona potrebuje kamarátku. Len o tom ešte nevie…

 

2.8.2024 (piatok) 21:00

TANCUJ MATYLDA

V príbehu inšpirovanom skutočnou udalosťou žije uzavretý Karel (Karel Roden) vo svete poriadku a striktných pravidiel, v ktorom nezostáva veľa miesta pre empatiu. Svoju extrovertnú a bohémsku matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalú barovú speváčku, navštevuje viac-menej z povinnosti. Matylda príde nečakane o byt a Karlovi neostane nič iné, než ju vziať k sebe. Ich spolužitie je ale pre neho katastrofou. Najmä keď vyjde najavo, že u Matyldy prepuká Alzheimerova choroba. Ako možné riešenie sa ponúka, že sa o svojráznu babičku bude starať Karlov syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovedný švihák pohŕdajúci otcovou profesiou exekútora. Spoločná domácnosť troch rozdielnych temperamentov rôznych generácií prináša množstvo humorných momentov, s postupujúcimi príznakmi choroby skôr tragikomických. Na prvý pohľad bezvýchodisková situácia prevráti rodine život hore nohami, ale tým, že to nevzdajú, urobia niečo dôležité nielen pre Matyldu, ale aj sami pre seba.